TANIŞLARGRUP

BASIN ODASI

TANIŞLARGRUP

Seramikpark Yenileniyor Büyük Değişim Devam Ediyor

 Yıl başında ortaya koyduğu büyük fotoğrafın bir bir parçalarını hayata geçiren Grup, geçtiğimiz günde SERAMİK PARK  mağazalar zincirinin tüm konseptini ve içeriğini genişletip değiştirerek sürdürülebilir kalkınmaya bir halka daha ekledi.

İnşaat ve yapı sektörünün köklü kuruluşlarından Tanışlar Grup, hammadde tedariğinden seramik fabrikası , kalıp sanayi, mobilya, yapı kimyasalları ve inşaat yapımına kadar sektörün önemli dinamiklerini kendi bünyesinde gerçekleştirerek 41. Kuruluş yılında 2014’ü büyük değişim yılı ilan etti.

 Tanışlar grubun amiral gemisi olan ve ilk 600 sanayii şirketi arasında bulunan Uşak Seramik Sanayi A.Ş de sene başında Turkualitiy çalışmalarını başlatarak Türkiye’nin 10 yılda 10 uluslar arası bilinen marka idealine ortak oldu. Köklü bir değişim ve yeniden küresel dünya normları ve beklentilerine uygun olarak baştan sona reorganize edildi. 5’i İstanbulda olmak üzere Ankara, İzmit, Eskişehir ve Rize illerinde toplam 9 Seramik Park mağazası ile perakende sektörüne yeni bir bakış ve sunum getirildi.

Başta gruba bağlı üretim şirketlerinin ürünleri olmak üzere iç yapı elemanlarının hemen tamamının pazara sunulduğu, farklı marka ve modellerin yer aldığı Seramik Park mağazalar zinciride büyük değişimin ikinci ve önemli bir adımı oldu.

Ümraniye Tepeüstünde  Belediye başkanı Hasan Can, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin  AKP il teşkilat başkanı Halis Dalkılıç ve yönetim kurulu başkanı Durmuş Tanışın kurdelasını kestiği, İstanbul Yozgatlılar Federasyon Başkanı Mehmet Deniz ve yönetim kurulunun, AKP Ümraniye ilçe başkanı ve yönetiminin çeşitli sivil toplum kuruluş başkan ve yönetimleri, sektörün önde gelen isimleri basın yayın kuruluş temsilcileri ile çok sayıda müteahhit ve mimarın katıldığı,  görkemli açılışla yeni ve farklı seramik park açıldı.

Tanış ailesinin Ümraniye ve Türkiye için önemli bir şirketler topluluğu olduğunu ilçedeki yatırımlarının sadece ticari değil hayır ve sosyal sorumluluk çalışmalarında da Durmuş Tanışın ilgili ve destekçileri olduğunu belirten belediye başkanı Hasan Can, yeni yüz ve konseptin gruba yakışır sektöre yön veren bir mağaza olmasından dolayı yönetimi tebrik ettiklerini dile getirdi.

Açılış kurdelasının kesiminden sonra davetlilerin tek tek yakın ilgi ile yeni konsept mağazayı gezmelerinin ardından açılış sürprizi olarak hazırlanan Ebru sanatı uygulamasına geçildi.

Seramik taş üzerine yapılan sanatken suya yapılan ve geçmişten günümüze kültürel geçmişi olan ebru sanatı ile yakından ilgilenen davetliler kendi tasarımlarını yaprak ebru yapmayı deneyimlemiş oldular.

Yönetim kurulu başkanı Durmuş Tanışta konuklara hem kendi yaptıkları ebru çalışmalarını hediye ederken günün anısına el yapımı hazırlanmış otantik sanatsal hediyeler sundu.

Yeni konseptiyle davetlilerce beğeni toplayan Seramik park; mimar, müteahhit ve nihai kullanıcı için hem ürün gamı ve çeşitliliğinde hem kalite ve ebatlardaki değişik ürünlerin yanı sıra iç mekan dizaynında alanında marka ürünlerle beraber yeni ve ilk kez seramik park mağazada ilan edilen S Dsing Home markası ve aksesuar standını da açtı. Daha çok küçük aksesuarlar ve aydınlatmalar üzerine yoğunlaşan SDsing home markalı tasarımlar, geniş ürün yelpazesi ile nihai tüketicinin beğenisine sunuldu. Logodaki renk ve karakter değişimi, mağaza sunum ve sergileme yapısındaki değişim, granit ve gurup dışı ürünlerin ürün gamına alınması, mağaza biçim ve kullanım alanlarının sosyal alanları, toplantı odaları ve müşteri temsilcileri konumlamaları ile baştan ayağa yeniden tasarlanıp sektöre bir bakış açısı ortaya koymuş oldu.

Tepeüstü mağazanın açılışı ile başlayan değişim hareketi kartal mağaza, ankara ulus mağaza ve çekmeköy mağaza ile devam etmekte.

Yeni konsept ürün gamında değişiklik ve hedef kitlesi ile üst segmente yönelen mağazalar zinciri Avrupa yakasında da şubesayısını artırarak yapı sektörüne yeni bir bakış getirmiş olacak.

 

BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ ?
AÇIK POZİSYONLAR BAŞVURU FORMU