TANIŞLARGRUP

KURUMSAL

TANIŞLARGRUP

BAŞKANIN MESAJI

Stratejik bir noktada bulunan ülkemiz, sürekli siyasi ve ekonomik kriz ortamı içerisinde yaşamaktadır. Dünyanın global bir köy haline gelmesi ile birlikte içinde bulunduğumuz kriz ortamları da iyice artmıştır. Bu durum en çok Türk firmalarını etkilemektedir. Adeta krizden krize yelken açan ülkemizde ticari bir kurum olarak ayakta kalabilmek oldukça güç bir hale gelmiştir.

2008 yılında ABD’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan finansal kriz ülkemizde ekonomi üzerinde büyük bir baskı oluşturmuştur. Her geçen gün daha çok etkisini hissettiren kriz, reel sektörü oldukça zor durumda bırakmaya başlamıştır. Diğer taraftan, son bir yıl içerisinde yapılan doğalgaz zammı özellikle içerisinde bulunduğumuz seramik sektörüne büyük bir darbe vurmuştur. Üretim maliyetlerinin yaklaşık % 40’ını oluşturan doğalgaz, zam ile birlikte sektördeki birçok fabrikanın üretimini zora sokmuştur.

Ancak, tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen geleceğe umut ile bakıyorum. İnanıyorum ki söz konusu krizler uluslararası rekabet ortamında kısa vadede bir dezavantaj olarak karşımıza çıksa da, uzun dönemde bizler için büyük fırsatları içerisinde barındırmaktadır.

Tanışlar Grup olarak, böyle bir kriz ortamında dahi ülkemize güveniyor ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Biliyoruz ki, ülkemizin ve şirketimizin geleceği böyle dönemlerde yapacağımız yatırımlar ile güvende olacaktır.

Bu çerçevede, Tanışlar olarak, bugüne kadar sürdürdüğümüz ticari hayatımıza, yıl içerisinde yaptığımız çalışmalar ile birlikte 2009 yılından itibaren Tanışlar Grup olarak devam etme kararı vermiş bulunmaktayız.

Tanışlar Grup bünyesinde bulunan Uşak Seramik, SeramikPark, Albinno, Granitta Favoritta markalarımız ile büyük bir grup haline gelen şirketimiz için 2009’u köklü bir değişim yılı olarak görmekteyiz.

Rekabet şartlarının zorlaştığı günümüzde, şirketlerin ayakta kalabilmesi ve varlıklarını sürdürebilmesi, içinde bulunulan çağın gereklerini yerine getirmek ile mümkündür. Tanışlar Grup olarak bizler de, çağın gereklerini dikkate alarak bir değişim süreci içerisine girme kararı aldık. Bu çerçevede, logomuzu yenileyerek daha modern bir hale getirdik. Tanışlar Grup olarak yeni bir logo, yeni bir web sitesi, yeni bir misyon, yeni bir vizyon ve yeni yaklaşımlar ile her alanda büyük bir değişim gerçekleştiriyoruz.

Tanışlar Grup logosuyla başlayan bu değişim, Tanışlar Yapı Marketlerimiz için yeni bir marka ismi belirleyerek bu marka ismi ile devam etme kararı almamız ile birlikte devam ediyor. SeramikPark olarak belirlediğimiz bu yeni seramik mağazası markamızı 2009 yılı içerisinde tüm İstanbul ve Türkiye genelinde önemli bir değer haline gelmiş bir marka olarak konumlandırmak için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. 2009 ve 2010 yılında İstanbul’da ve Türkiye genelinde, tüm büyük şehirlerde açmayı düşündüğümüz SeramikPark mağazalarımız ile ülkemizde bir ilki gerçekleştirmeyi istiyoruz. Seramik sektörünün ilk mağazalar zinciri olacak olan SeramikPark’ta; alt, orta ve üst segmente hitap edecek olan değişik markaları bir arada bulabileceksiniz.

Diğer taraftan, 2005 -2007 yılları arasında yaptığımız yaptırımlar ile ülkemizde bir dev haline gelen fabrika ile birlikte yeni dönemde Uşak Seramik’in marka yatırımına da hız vermekteyiz. 2008 yılı içerisinde Uşak Seramik markamız ile ilgili çeşitli alt yapı çalışmalarını tamamladık. Bu anlamda 2009 yılı, Uşak Seramik’in markalaşma çabalarının hız kazandığı bir yıl olacaktır.

Yine 2008 yılında 5 milyon dolar gibi bir yatırım yaparak kurduğumuz tesislerimiz ile sektöre sunduğumuz Granitta Favoritta markamızın 1.5 milyon m2 olan üretim kapasitesini 2009 yılında 2.5 milyon m2 çıkarmayı hedefliyoruz.

Bir başka firmamız olan, mutfak banyo sektöründe bizleri başarıyla temsil eden ve geçtiğimiz yıl üretimini İstanbul’a taşıdığımız Albinno markamız, gerçekleştirdiği başarılı projeler ile birlikte sektörde adını duyurmuştur. Albinno, yaptığı yatırımlarla 2009 yılında adından söz ettiren bir marka haline gelecektir.

Toptan satış ve pazarlama hizmeti veren Marmara Uşak Seramik şirketimiz ise, kurumsa müşterilerimize sunduğu çözümler ile büyük bir değere dönüşmüştür. 2009 yılında kurumsal kimliğini yenilemeyi düşündüğümüz markalarımızdan biri olan olan Marmara Uşak Seramik, toptan satışta önemli bir gücümüz olarak dikkat çekmektedir.

Tüm marka ve şirketleriyle değişimi yaşayan Tanışlar Grup, 2009’un başında taşındığı yeni genel merkez binasında hizmet vermeye başladı.

Yöneticileri ve çalışanlarıyla bütünleşmeyi başaran Tanışlar Grup Ailesi, gerek ticari sorumluk, gerek toplumsal sorumluluk, gerekse ülkemize karşı olan sorumluluk bilinciyle hareket etmektedir. Tüm enerjisini, üstlendiği sorumlulukları yerine getirmeye yönlendiren Tanışlar Grup, yaptığı yatırımlar ile hem ülkemize, hem ülkemiz insanına, hem de yönetici ve çalışanlarına birçok başarıyı yaşatmaya devam edecektir.

Durmuş TANIŞ
Tanışlar Grup

Yönetim Kurulu Başkanı 

BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ ?
AÇIK POZİSYONLAR BAŞVURU FORMU