TANIŞLARGRUP

BASIN ODASI

TANIŞLARGRUP

Uşak Seramik Dünyanın 50 Ülkesinde

Tanışlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Tanış, seramik sektörünün önemli kuruluşlarından Uşak Seramik’in istikrar ve kalitesi ile Dünyanın yüzde 25’ine yakınına ihracat gerçekleştirdiğini belirterek 40 yıldır üretimde olan fabrikanın son sistem ve donanımları ile Uşak Seramik artık bir Dünya markası olma yolunda büyük adımlar atıyor dedi.

Tanışlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Tanış, Seramik sektörünün önemli markalarından Uşak Seramik’in üretim ve teknoloji anlamında ileri düzeyde bir alt yapıya sahip olduğunu ifade ederek günden güne büyüyen ve bir dünya markası olma yolunda büyük adımlar atan bir gurup haline geldiklerini söyledi.

 Kalite, tasarım, sürekli yenilik, hizmet ve teknolojik altyapılarınızın güncelliği global pazardaki yerinizi belirliyor.

Durmuş Tanış, markalarının ve tesislerinin önemini ve Dünyadaki yerini; Ulusal ve uluslar arası fuarlardan, Dünyanın dört biryanından gelen taleplerden, aralarında sektörün önemli ülkelerinden İtalya ve İspanyanın da bulunduğu toplam 50 ülkeye yapılan ihracattan anladıklarını bunu da her geçen gün artırarak devam etmek istediklerini söyledi.

 Sektörde yeni ürün geliştirmenin önemine işaret eden Tanış, eskiden bir model 10 yıl süreyle satılabilirken, bugün bu sürenin 1 yıla düştüğünü dolayısıyla Ar-Ge ve Ür-Ge’nin sürekli yenilik ve gelişimle içerisinde olduğunu söyledi.

"Stoğumuz neredeyse sıfır noktasında... Ürettiğimizin tamamını satıyoruz. Hatta bayilerimize de borçlu durumdayız. Ürün çıktıkça sevkiyatlarımız devam ediyor. Türkiye'de seramik sektörü dünyada da büyük beğeni görüyor. Dünyada ikinci ülke konumunda. Kalitesi çok beğeniliyor. Ayrıca sektörün üretim malzemeleri bir kaç boya dışında yüzde 95'i iç piyasadan geliyor. Dışa bağımlılığımız yok. Ancak yerli tüketici yabancı markalara 100, 200 Dolarlar verirken, yerli ürünler daha ucuz ve aynı kalitede olmasına rağmen daha az ilgi gösteriyor. Bunu da kırmak için ithal ürünlerden daha da kaliteli ürünler yaparak dövizin yurt dışına gitmesini önlemeye çalışıyoruz.

Eskisi gibi talep fazlası değil arz fazlası var. O halde tercih edilebilmek için beğeni ve satın alma parametrelerine göre şekillenmek ve yapıları sürekli iyileştirmek durumundasınız. Uşak Seramik  bulunduğu yere tatminkar değildir. Marka derinliği, üretim altyapısı ve teknolojisi gerek yurt içi pazarında, gerekse yurt dışın da Pazar payını artırmak daha çok kaliteli üretim daha çok istihdam için programlar yapmaktadır.

Biryanda Ar-Ge ve ürün geliştirme kısmında yeni nesil koleksiyonlar için demolar yapılmakta yeni ve çok farklı ürünler Pazara hazırlanmakta. Diğer yanda daha kaliteli üretim için teknoloji ve bilgi birikimle her gün bir öncesine göre daha yüksek standartlarda üretim yapılmakta. Bir başka kanadında satış ve pazarlama gayretli çalışmalar içerisinde, ülkemizin her sathında  bayii ve satış noktasını artırırken Beyni, tüm Dünyada Türk Malı(™) baskılı “UŞAK SERAMİK” bayrağını dalgalandırmanın uğraşı içerisindedir. Daha önemlisi tüketiciyi ilgilendirdiği için ifade etmeliyim ki tüm bu yapılar aslında kalite ve fiyat içindir. Ana girdilerdeki maliyetlerin düşmesi, üretim ve satış pazarlama kanallarındaki giderlerin disipline edilmesi, teknoloji ile endüstriyel hatasızlık oranının azaltılması, kaliteli ürünün son tüketiciye erişmesinde maliyeti artıran unsurlarının minimum düzeye çekilmeye çalışılmakta tüketicinin yararına milimetrik matematik işlemektedir. Bizde artık rutine işlerden sayılan “sürekli gelişim ve değişim” içerisinde olmak şarttır.   

Şirketin yönetimini üstlendiğimiz günden başlayarak bugüne kadar yaptığımız yatırım ve projelerle Uşak Seramik San. AŞ. Sektör de üretim ve Pazar payı açısından sürekli üst sıralara yükselmiştir. Bundan sonra da bulunduğumuz konumdan daha iyi yerlere gelmek, ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak için günün gerektirdiği Ar-Gge, İnovasyon ve insan kaynakları durmaz mesaiye devam edeceğiz.

40 yıldır üretimde olan sürekli inovasyonla kendini yenileyen, tüm ulusal ve uluslar arası üretim kalite sertifikasyonlara sahip Uşak Seramik, bin kişinin istihdam edildiği yıllık 18 milyon metrekare üretim yapan Bunun 3 milyon metrekaresini dünyanın yüzde 20 sine satan ülkenin önemli sanayi kuruluşları arasında yer alıyor.

 

BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ ?
AÇIK POZİSYONLAR BAŞVURU FORMU